Yiğit Bulut: İki silahım yüzlerce mermim var! @mfsahinnCumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut, ‘İki silahım yüzlerce mermim var, ben ölmeden kimse Cumhurbaşkanı Erdoğan’a dokunamaz’ dedi.
Hürriyet gazetesinin, Mısır’ın devrik lideri Muhammed Mursi için verilen idam kararını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dile getirdiği şekilde “Dünya şokta! Yüzde 52 oy alan Cumhurbaşkanı’na idam” başlığıyla duyurmasının ardından başlayan tartışmalara Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut da dahil oldu.
Bulut, katıldığı TRT Haber’de “Derin Analiz” ve A Haber’de “Gece Ajansı” adlı programlarda yaptığı açıklamalarda, kimsenin seçilmiş bir cumhurbaşkanına idam imasında bulunamayacağını belirtti.
İki ruhsatlı silahı yüzlerce de mermisi olduğunu kaydeden Yiğit Bulut, “Ben ölmeden, beni vurmadan, ben asılmadan bu ülkenini seçilmiş cumhurbaşkanına kimse elini süremez” diye konuştu.
Bu sözleri milyonlar adına söylediğini belirten Bulut, savcılara da Hürriyet gazetesi için suç duyurusunda bulundu.


Yiğit Bulut'tan gündemi sarsacak açıklama videosunu izle
Yiğit Bulut: 2 Silahım Var, Ben Ölmeden Erdoğan'a Kimse El Süremez
Yiğit Bulut:kurşunum bitmeden Beştepe'nin kapısından kimse giremez


Tags
Recep Tayyip Erdoğan (Politician), Yiğit Bulut (Organization Leader), Politics (TV Genre), President Of Turkey (Government Office Or Title), Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, Cumhurbaşkanı tayyip erdoğan

© Copyright by global-streaming all rights reserved.